کالج CNTAA کانادا » آموزش جوانسازی پوست » دوره آموزش تزریق فیلر
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

دوره آموزش تزریق فیلر

علاقه به زیبایی یک رویکرد ذاتی بشر است. زیبایی ها بر روح نگرش و احساس انسانها اثری عمیق دارد و انسان همواره مجذوب و مسحور زیبایی بوده و خواهد بود. جذابیت ظاهری و چهره ی زیبا تاثیر غیر قابل انکاری در دیگران می گذارد و اولین معرف ما به دیگران است و از همین رو در افزایش اعتماد به نفس و باور فردی نیز جایگاه ویژه ای دارد به همین دلیل همگی ما بر آنیم تا خود را زیباتر جذاب تر شاداب تر جلوه دهیم.

طب زیبایی از دیر باز به دنبال روش های زیبا سازی و نیز روش های تثبیت زیبایی بوده است. امروزه فیلرهای پوستی جایگاه ویژه ای در بهبود خطوط و مشخصه های صورت تناسب سازی تقارن و کانتوریگ و جایگزینی حجم های از دست رفته و جوان سازی دارند.

 فیلر چیست؟

فیلر به معنای پرکننده می باشد. پرکننده های پوستی محصولاتی هستند که حاوی کلاژن، هیالورونیک اسید یا کلسیم هیدروکسی آپاتیت هستند و قادرند حجم از دست رفته را جایگزین کنند و مشخصه های صورت را بهبود بخشند. سالانه بیش از 1 میلیون زن و مرد این روش درمانی محبوب را برای جوان سازی صورت خود انتخاب میکنند که یک روش مقرون به صرفه بوده که میتواند جایگزین روشهای حراجی باشد یا برای تکمیل نتایج جراحی به آن اضافه گردد.

فیلرهای پوستی چگونه می توانند به بهتر شدن ظاهر من کمک کنند؟

در طول روند پیری، پوسته بیرونی بدن انسان ظاهر خود را تغییر می دهد. این تغییرات پوستی اغلب بر روی چین و چروک صورت تمرکز می کنند که یکی از بارز ترین نشانه های روند پیری است.

بنابراین، اکثر روش هایی که قصد دارند علائم پیری پوست را معکوس کنند، درمان چین و چروک را هدف قرار می دهند. با این حال ، اخیراً آشکارتر شده است که درمان چین و چروک به تنهایی برای بازگرداندن ظاهر جوان چهره کافی نیست. زیرا با ادامه پیری ، چربی های زیر پوستی منقبض می شوند و منجر به از دست دادن حمایت ساختاری می شود که به نوبه خود باعث افتادگی پوست می شود.

از دست دادن حجم صورت در زیر پوست (به عنوان مثال، چربی زیر جلدی، ماهیچه) به عنوان عامل اصلی ظاهر شدن سن بالا در نظر گرفته می شود.

تکنیک های پوستی متعددی با حداقل تهاجم برای جوانسازی صورت ایجاد شده است که روش های تزریقی در بین این روش ها متداول ترین آنها به شمار میروند. پرکننده های تزریقی پوستی را می توان از طریق سوزن به لایه های فوقانی درم تزریق کرد تا چین و چروک های سطحی سطحی درمان شوند یا به منظور افزایش حجم صورت به لایه های عمیق یا فضای زیر جلدی تزریق میشود.

فیلرهای پوستی داروهای تسلیحاتی درمان پیری به شمار می آیند، اگرچه پیری یک پدیده عمومی است، اما روند پیری به طور یکنواخت در همه مناطق صورت اتفاق نمی افتد. چربی زیر جلدی صورت تنها یک لایه یکنواخت نیست بلکه به صورت اتاقک های مجزا تقسیم بندی شده است. هر محفظه فردی در یک فرد با سرعت متفاوتی پیر می شود. از این رو اصلاح صورت پیری نیاز به اصلاح این محفظه های جداگانه دارد.

گونه سازی و لیفت صورت، حجم دادن به لب ها و لیفت لب ها، صاف شدن خطوط لب و بهبود چین های نازولابیلال (چین هایی که از کنار بینی به گوشه های دهان کشیده می شوند و خط خنده نیر نامیده میشوند) چینهای مارینیت یا خط غم (sad lines) زاویه سازی فک و متناسب سازی چانه، لیفت ابروها، متناسب سازی بینی، تقارن سازی و هارمونی چهره از مهم ترین دستاوردهای روشهای تزریقی ست.

آموزش تزریق بوتاکس

مزایا و معایب تزریق فیلر از نظر زنانی که بیش از 5 سال از تزریقشان می گذرد:

+ کل فرآیند بسیار سریع و بدون درد است.

+ مواد تزریقی می توانند روتین مراقبت از پوست شما را موثرتر کنند.

+ مزایای آن فراتر از زیبایی شناسی است.

+ فیلر های پوستی قابل برگشت هستند.

+ درد در این روش قابل تحمل است

+ فیلر های پوستی می توانند به بازیابی کلاژن کمک کنند.

+ دوره ریکاوری کوتاه است یا اصلا لازم نیست.

+ عوارض جانبی خفیف اند.

+ فیلر های پوستی به ما کمک می کنند تا جوان و زیبا به نظر برسیم.

+ اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

– گاهی اوقات باید بیش از یک تزریق انجام دهید تا ظاهرتان تغییر کند.

– معمولاً کمی کبودی وجود خواهد داشت.

– هزینه فیلر های پوستی می تواند زیاد باشد.

– فیلر های پوستی دائمی نیستند.

انواع فیلرها

امروزه فیلر های پوستی مورد تایید FDA زیادی در بازار وجود دارد. فیلر ها بر اساس ماده ای که در آنها قرار دارد دسته بندی می شوند. برخی از آنها طبیعی و برخی دیگر مصنوعی هستند. یکی از رایج ترین ترکیبات مورد استفاده در پرکننده های پوستی، اسید هیالورونیک (HA) است.

HA یک ماده طبیعی است که در پوست ما یافت می شود و نقش مهمی در حفظ رطوبت و حجم دهی پوست دارد. پرکننده های HA، بسته به ترکیب شیمیایی خاص آنها، می توانند از شش ماه تا دو سال دوام داشته باشند تا به تدریج جذب بدن شوند. یکی از مزایای اصلی پرکننده های HA ، جدا از ظاهر طبیعی آنها هنگام تزریق، این است که می توان آنها را در صورت بروز عوارض جانبی یا در صورت عدم خوشایند ظاهر توسط محلول خاصی حل کرد. همچنین ، بیشتر پرکننده های HA با لیدوکائین ، مخلوط می شوند تا راحتی را در طول درمان افزایش دهند.

سایر پرکننده های پوستی موجود شامل مواردی است که از کلسیم هیدروکسی لپاتیت ، پلی ال- لاکتیک اسید ، پلی متیل متاکریلات و چربی اتولوگ (چربی که از قسمت دیگری از بدن شما پیوند می شود) ساخته شده است. کلسیم هیدروکسی لپاتیت یک ترکیب شبه معدنی است که به طور طبیعی در استخوان های انسان یافت می شود. سال هاست که در دندانپزشکی و جراحی پلاستیک ترمیمی با سابقه ایمنی طولانی مورد استفاده قرار می گیرد. Poly-L-lactic acid یک پرکننده مصنوعی است که به تحریک تولید کلاژن کمک می کند. این پرکننده با سایر پرکننده ها متفاوت است زیرا نتایج آن تدریجی است. حجم دهی طی چند ماه رخ می دهد زیرا بدن را برای تولید کلاژن تحریک می کند. پلی متیل متاکریلات یک پرکننده نیمه دائمی است. در حالی که دوام بیشتری نسبت به سایر پرکننده های زیست تخریب پذیر دارد، عوارض بالقوه ای مانند ایجاد توده یا قابل مشاهده شدن در زیر پوست را دارد.

هر یک از این مواد مزایا و معایب خاص خود را دارد، همچنین دارای چگالی ، طول عمر و بافت منحصر به فرد است، به این معنی که یک ماده خاص ممکن است کم و بیش برای ناحیه خاصی از صورت یا نتیجه دلخواه مناسب باشد. انتخاب نوع مناسب پرکننده های پوستی نیاز به راهنمایی یک فرد مجرب با درک کامل آناتومی صورت و آشنایی با انواع فیلرهای موجود و تکنیک های تزریق مربوطه دارد. یک متخصص پزشکی به طور کامل هر زمینه خاصی را که مورد نگرانی است ارزیابی می کند، می فهمد که امیدوارید از این روش چه نتیجه ای بگیرید و قبل ، حین و بعد از درمان همه ی موارد را برای اطمینان از بهترین نتیجه زیبایی موردارزیابی قرار می دهد.

دوره آموزش تزریق فیلر

ذکر این نکته بسیار مهم است که همیشه فیلر های پوستی مورد تأیید FDA را استفاده کنید تا عوارض به حد اقل کاهش یابد.متداولترین برندهای مورد تایید عبارتند از:

Restylane: Restylane Silk , Lyft, Refyne ,Defyne

Belotero Balance

Prevelle Silk

 VOLLUR ، VOLBELLA ، Juvéderm XC: VOLUMA

قبل از تزریق فیلر از خوردن و نوشیدن چه چیزهایی اجتناب کنیم؟

 • برای مدتی الکل مصرف نکنید.
 • الکل به عنوان رقیق کننده خون عمل می کند،وباعث افزایش احتمال کبودی وخونریزی میشود بنابراین بهتر است ار 24 ساعت قبل مصرف آن متوقف شود
 • مصرف کافئین را قطع کنید.
 • حدود 24 ساعت قبل از عمل خود از مصرف کافئین خودداری کنید و از مصرف سایر مواد غذایی یا نوشیدنی هایی که تمایل به کم آبی دارند خودداری کنید، زیرا این امر می تواند روند بهبودی را کند کند.
 • نمک نخورید.

ایده خوبی است که مصرف نمک خود را برای چند روز قبل از قرار ملاقات کاهش دهید، به خصوص اگر قرار است تزریق فیلر داشته باشید. مواد فیلر تزریقی حاوی اسید هیالورونیک است که آب بدن را کم میکند، بنابراین کاهش مصرف غذاهای شور می تواند به کاهش تورم بعد از عمل کمک کند.

 • بسیاری از پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند که آناناس تازه بخورند یا مکمل های بروملین را سه روز قبل و یک هفته بعد از تزریق مصرف کنند.
 • سعی کنید قبل از درمان ، آب کافی بنوشید ، چون باعث می شود پوست قبل از درمان مرطوب شود و به روند بهبود کمک کند.
 • و البته همیشه بهتر است تا یک هفته بعد از درمان از برنامه ریزی هرگونه کار مهم یا رویداد اجتماعی خودداری کنید. اگر بسیار مستعد کبودی هستید، ان را به دو هفته افزایش دهید.

مراقبت های عمومی بعد از تزریق فیلر:

 • به بیمار توصیه می شود از ماساژ دادن محل تزریق شده به مدت 2 هفته خودداری کند.
 • به بیمار توصیه می شود از قرار گرفتن در معرض دمای شدید مانند سونا یا اسکی خودداری کند
 • به بیمار توصیه می شود از ورزش شدید و فعالیت بدنی زیاد تا 72 ساعت پرهیز کند..
 • کبودی می تواند تا 72 ساعت پس از درمان رخ دهد به احتمال زیاد گذرا است. صورت بروز کبودی و تورم میتوانید از یخ استفاده کنید.
 • درد در محل تزریق شایع است در صورت درد فزاینده باید ختما پزشک خود را مطلع کنید  برای کاهش درد فقط میتوانید از استامینوفن استفاده کنید و برفن و آسپرین توصیه نمیشوند.
 • به مدت دو هفته پس از درمان از انجام کلیه ی درمانهای پوستی در محل تزریق خود داری شود  . لطفاً قبل از انجام سایر معالجه های صورت پس از  این مدت با پزشک خود مشورت کنید.
تزریق فیلر در کانادا

دوره آموزش تزریق فیلر

در این دوره آموزشی عملی شما خواهید آموخت که چگونه با تزریق فیلر به بخش های مختلف صورت، آثار پیری را از بین برده و ظاهری زیباتر و جوان تر برای فرد ایجاد کنند.

تنها پزشکان، دندانپزشکان و پرستاران مورد تایید می توانند در این دوره شرکت کنند و از مزایای آن بهره مند شوند. در پایان این دوره به افراد شرکت کننده گواهی نامه معتبر از سوی وزارت علوم کانادا ارائه خواهد شد.

کلاس های این دوره با کمترین تعداد شرکت کنند ممکن برگزار می شوند تا بتوانیم از این موضوع که همه دانشجویان به یک میزان از توجه و آموزش لازم برخوردار می شوند، اطمینان حاصل کنیم.

سرفصل های دوره آموزش تزریق فیلر کالج CNTAA

 1. Anatomy, neurophysiology, musculature and circulatory system of the face.
 2. Types of dermal fillers, their history, FDA approval, properties/mechanism of action, indications of each product’s use.
 3. Patient assessment and consultation and evaluation
 4. Hygiene and sanitation and Review of sterile technique
 5. Indications and contraindications
 6. side-effects
 7. The injecting techniques
 8. Skin assessment for treatment acceptability
 9. Handling client expectations and photograph
 10. Optimize your business environment including supplies, equipment, staff and paperwork
 11. Practical hands on injecting of a model.

طول مدت این دوره یک روز است و در پایان آن به شما گواهی نامه معتبر برای شروع کار اعطا می گردد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این دوره و شرکت در کلاس های آنلاین لطفا به وبسایت اصلی کالج CNTAA در کانادا مراجعه کنید:

www.cntaacollege.com

این دوره فقط مختص پزشکان، دندانپزشکان یا پرستاران مقیم یا توریست در کانادا می باشد.

مقالات مرتبط
دوره آموزشی زیبایی درمانی

دوره آموزشی زیبایی درمانی

این دوره یک دوره حرفه ای تایید شده توسط Private Career Collageact 2005 است. یک دوره تخصصی است که در آن دانش آموختگان دانش و فناوری و مهارت های لازم برای کسب تخصص کافی جهت ورود به صنعت زیبایی را کسب می کنند. با شرکت در این دوره به شما مدرک دیپلما از سوی وزارت...

دوره آموزشی تکنیشن لیزر

دوره آموزشی تکنیشن لیزر

این دوره آموزشی به صورت حرفه ای در کالج خصوصی CNTAA برگزار می شوند. با شرکت در این دوره ها می توانید مهارت و دانشی که لازمه ورود به صنعت زیبایی و پوست است را کسب کرده و به عنوان یک فرد متخصص آغاز به کار نمایید. با شرکت در این دوره به شما مدرک دیپلما از سوی...

دوره آموزشی تزریق بوتاکس (Botox)

دوره آموزشی تزریق بوتاکس (Botox)

بوتاکس احتمالاً معروفترین روش زیبایی است، اما کمتر کسی میداند که نام بوتاکس در واقع به نام تجاری سمی عصبی به نام سم بوتولینوم اشاره دارد. علیرغم این عنوان ترسناک، شکل رقیق سم بوتولینوم که در بوتاکس به کار میرود خطرناک نیست و به راحتی باعث شل شدن عضلات آسیب دیده ، کاهش...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. Dr.ng

  سلام من پزشک عمومی هستم میتونم در دوره انلاین فیلر شرکت کنم؟ روس ثبت نام؟ هزینه؟

  پاسخ
  • کالج CNTAA

   لطفا با این شماره در واتس اپ در تماس باشید
   +۱ ۶۴۷۸۶۴۷۴۸۶

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *